Kan gebruik van privévoorzieningen opgenomen worden in het calamiteitenplan?

0

“Mijn werkgever vraagt voor het calamiteitenplan om
privé-gegevens zoals mobiel nummer, of iemand in het bezit is van een privé pc,
wat de aansluitingen zijn. Wat zijn de rechten en plichten van een
werknemer in dit geval? Welke rol is voor de OR weggelegd? Kan een werkgever
werknemers onder bepaalde omstandigheden verplichten om thuis te
werken?”

Nummers van mobiele telefoons die privé zijn aangeschaft, zijn privé en u bent dus niet verplicht om die door te geven aan de werkgever. Tenzij de telefoon wordt betaald door het bedrijf.
Thuis werken is tegenwoordig geen uitzondering meer. Maar dan dient het wel apart te worden geregeld met elke werknemer in een regeling, in het beleid of in de arbeidsovereenkomst. Als er iets in de cao geregeld is, heeft de OR geen rechten. Zo niet, dan heeft de OR instemmingsrecht op grond van WOR art. 27, lid 1d, namelijk de wijziging van de arbeidsomstandigheden.
 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Over Auteur

Redactie ORnet

De redactie van ORnet zorgt er gezamenlijk voor dat jij op de hoogte blijft van van innovatieve, inspirerende en vooral betrouwbare vakinformatie over OR gerelateerde onderwerpen.

Reageer