Advies of informatie?

0

“De directie wil een deel van de werkzaamheden gaan
uitbesteden. Dit zal niet leiden tot ontslagen. De OR wil een
adviesaanvraag om inzage in de kosten te verkrijgen. De directie weigert
dit.”

Als het de raad uitsluitend te doen is om extra informatie – inzage in de kosten – dan is het adviesrecht niet de meest geëigende weg. Meer voor de hand ligt een beroep op artikel 31, lid 1 van de WOR. Daarbij moet worden aangeven waarom de OR deze extra informatie wenst.

Overigens is het zeer waarschijnlijk dat het hier een adviesplichtig voornemen betreft. Ook al wordt er niemand ontslagen, de kans dat er personele gevolgen optreden, lijkt ons groot.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Over Auteur

Redactie ORnet

De redactie van ORnet zorgt er gezamenlijk voor dat jij op de hoogte blijft van van innovatieve, inspirerende en vooral betrouwbare vakinformatie over OR gerelateerde onderwerpen.

Reageer