Opleidingsplan gewijzigd

0

“Onze werkgever heeft bij het ESF een subsidie aangevraagd van 1,5 miljoen.
Daarmee wordt het bedrijfsopleidingsplan aangepast. De bestuurder zegt dat het
geen nieuw plan betreft, maar de OR twijfelt daaraan. We willen graag instemming
claimen, maar beschikken niet over officiële documenten. Hoe krijgen we meer
duidelijkheid? En is men bij een Europese aanvraag verplicht om de OR in te
lichten?”

Het instemmingsrecht van de OR betreft niet alleen nieuwe regelingen. Het geldt ook bij voorgenomen besluiten tot wijziging van bestaande regelingen op het gebied van personeelsopleidingen. Zie de WOR artikel 27 lid 1f.

Uit hoofde van uw informatierecht heeft u bovendien recht op alle informatie die u denkt nodig te hebben voor het op redelijke wijze uitoefenen van uw OR-werkzaamheden.

Uw bestuurder is dus verplicht om deze – eventueel onder geheimhouding -te verschaffen. Via artikel 36 van de WOR is dit eventueel afdwingbaar bij de kantonrechter.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePrint this page

Over Auteur

Redactie ORnet

De redactie van ORnet zorgt er gezamenlijk voor dat jij op de hoogte blijft van van innovatieve, inspirerende en vooral betrouwbare vakinformatie over OR gerelateerde onderwerpen.

Reageer