Andere openingstijden, op andere dagen werken?

De werkgever besluit de openingstijden aan te passen: geen koopavonden en koopzondagen meer. Dit betekent dat medewerkers op andere dagen moeten werken om aan hun uren te komen. Kan dit zomaar?
Delen:
Pixabay

Het wijzigen van openingstijden heeft ook tot gevolg dat de tijden waarop medewerkers werken worden aangepast. Wijziging van een arbeidstijdenregeling is instemmingsplichtig op grond van artikel 27, eerste lid, onder b, WOR. Ik adviseer je dit zo spoedig mogelijk aan je bestuurder te laten weten en het overleg over deze wijziging te beginnen.

Ook een vraag over de ondernemingsraad en medezeggenschap? Stel ‘m aan de vragenservice!

Lees ook:

OR Kennisfestival op 24 november 2022

Hoe kan je als or het beste het adviseren bij besluitvorming over mens en organisatie, en wel zo dat je écht wordt gehoord? Je moet dan de fijne kneepjes kennen van werkgeluk, duurzaam inzetbaar, hybride werken, diversiteit en inclusiviteit, en effectief communiceren. Die leer je in een ontspannen sfeer tijdens het OR Kennisfestival op 24 november 2022 in de Jaarbeurs, Utrecht.

Bekjk het complete programma!

Dit vind je misschien ook interessant